Dax 26. 9. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance začala výprodejovým gapem. Kupcům se perfektně podařilo gap uzavřít. Dostali se až na 12610, o které již pár dní píšeme. Tu se snažili prorazit, avšak nebyli schopni nad touto cenou uzavřít ani 30min svíci. 12610 zafungovala jako resistence, kde prodejci využili příležitosti vstoupit do trhu. Podařilo se jim dostat se zpět na otevírací cenu, čímž smazali celý ranní úspěch kupců. Objemový profil zůstal celkem vyvážený s férovou cenou 12600, což je také dlouhodobá HVN.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance otevřela na cenách včerejšího close. Jsme pod HVN 12600, což znamená, že jsme zpátky v rovnováze posledních dvou týdnů. Pojďme se na trh podívat z obou stran tržní aktivity. Kupci mají dnes jasný cíl. Vrátit se na hodnoty 12600. Je to nyní jasný magnet, který by mohl přitahovat býčí aktivitu. Včera se jim to podařilo avšak pouze částečně. Co se týče prodejců, pro ně byl včerejší den poměrně úspěšný. Jasně jsme si potvrdili, že 12600 je resistence. Nastartovali jsme od této důležité ceny výprodej, který by nyní mohl pokračovat. Kam až by se prodejci mohli dostat? Máme před sebou oblast rovnováhy, která je zespoda ohraničena HVN cenou 12435. Prodejci by se asi chtěli dostat až na tuto cenu, avšak je vzdálená více jak 120 bodů. Urazit takovou vzdálenost by byl pro prodejce opravdu skvělý výkon, avšak očekáváme spíše aktivitu uvnitř rozpětí 12435 – 12600.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.