DAX 26. 8. 2015

Včerejší seance opět potvrdila důležitost sledování mikro kompozitních distribucí. Horní hranice distribuce 101509600 zapůsobila jako resistence, která zastavila kupce v býčí náladě. Od této zóny jsme se vrátili zpět uprostřed distribuce a uzavřeli jsme poblíž otevírací ceny.

26dax1

DAX denní graf – včerejší high na zmiňované zóně

Dnešní seanci jsme otevřeli uprostřed rovnovážné oblasti včerejšího dne, proto nelze jasně definovat preferovanou aktivitu hned po otevření trhu. Ve hře stále zůstávají zmiňované zóny 10150 a 9600.

Pokud se v trhu objeví agresivní prodejci, kteří by mohli realizovat své objednávky na včerejší férové ceně 10080, jejich prostor je volný až k ceně 9600, což je dlouhodobá LVN. Po proražení této zóny můžeme očekávat obchodní aktivitu na nižších cenách.

Kupci jsou na tom však také nadějně. Včerejší den se jim podařilo jasně stanovit směr pro převážnou část seance. Dokázali korigovat výprodej předchozího dne. Rovnovážná oblast 25. 8. 2015 byla posunuta na vyšší ceny, což nám napovídá o síle kupců. Pokud budou dnes aktivní, čeká je další test ceny 10150 – 10180. Po jejím proražení by se mohli pokusit testovat rovnovážnou oblast 21. 8. 2015 se zajímavými zónami 10300 a 10380.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

26dax2

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.