Dax 26. 10. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance už patřila k těm zajímavějším. Ze začátku vstoupili do trhu rychlí kupci, nedokázali se však dostat přes 13030. Zde prodejci nabrali síly a po korekci odstartovali výprodej. Podařilo se jim dostat až na 12910, což je také cena, kterou jsme párkrát v analýze zmiňovali. Zafungovala jako support a udržela Dax na cenách aktuální rovnováhy. Nakonec se obchodníkům podařilo dostat se nad 12950. Zavírací cena připadla na cenu 12962.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla otevřena rostoucím gapem, avšak tento gap už byl uzavřen. Vzhledem k tomu, že se nacházíme uprostřed zvýšeného objemu, který potvrzuje oblast rovnováhy, nemůžeme jasně říci, kam by se nyní Dax mohl vydat. Je na cenách, kde ho obchodníci chtějí mít. Dokud se nedostaneme z rovnováhy, není jednoduché určit nějaký dlouhodobější směr. Prodejcům se podařilo znovu otestovat 12910, což z této support zóny již dělá zónu slabou a mohli bychom se tak dočkat pokusů o pohyby na nižší ceny. Stejně tak kupci odvádějí spoustu práce poslední týdny a rozhodně tuto snahu nebudou chtít zahodit, takže z našeho pohledu je momentálně střednědobý směr nejednoznačný a musíme si počkat na to, co nám řekne sama tržní aktivita.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.