Dax 25. 9. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Vzhledem k tomu, že páteční seance předcházela víkendovým volbám, očekávali jsme pomalejší seanci, avšak aktivita Daxu byla poměrně vysoká. Naše dvě statistiky (viz. analýza dne 22.9.2017) preferovaly spíše kupce, což se nakonec projevilo jako správný předpoklad. Kupcům se podařilo agresivně vstoupit do trhu a dostat se dokonce až na nové prozatimní high 12637. Zde však byli opět zastaveni a cena Daxu se vrátila zpět do rovnováhy. Uzavřeli jsme na ceně 12600.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Nedělní výsledek voleb nebyl příliš překvapivý, většina obchodníků očekávala vítězství Angely Merkel. I přes to, že tento výsledek byl očekávaný, otevřeli jsme dnešní seanci větším gapem – přesně 50 bodovým klesajícím. Takový gap byl v historii uzavřen z 67 %, což je sice pozitivní číslo, avšak vzhledem k nízkému výskytu tato  statistika není nikterak přesvědčivá. Pokud se podíváme na přiložený graf, nacházíme se stále uprostřed dvoutýdenní rovnováhy. Horní hranici neustále rozšiřujeme, spodní hranice nebyla více jak týden testována. Vidíme, že aktuálně máme dvě HVN oblasti – 12600 a 12545. Kupci by se měli snažit o návrat do pátečních hodnot s hlavním cílem uzavření gapu. Prodejci mají nyní naopak blízko k testování spodní hranice rovnováhy na ceně 12500. Uvidíme, které straně se dnes bude dařit.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.