Dax 25. 8. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Čtvrteční Dax otevřel bez žádného překvapení na místě, kde byla předchozí seance uzavřena. Do trhu vstoupili kupci, kteří byli silnější než prodejci. Podařilo se jim překonat HVN zónu 12240, avšak neměli dostatek sil na to, aby zůstali na vyšších cenách. Prodejcům se totiž podařilo veškeré ranní zisky vymazat. Seance byla nakonec uzavřena mírně pod svojí cenou open na hladině 12170.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes jsme otevřeli rostoucím gapem o velikosti 26 bodů. Podobné gapy byly uzavřeny v 75 % případů, takže mírně vyšší pravděpodobnost pro prodejní pohyby. Proti poklesu hovoří HVN z dlouhodobého pohledu, která leží na ceně 12240. Ta by mohla přitahovat nakupující obchodníky a fungovat jako magnet. Jestliže bude dnes silnější strana kupců, další resistenci vidíme na ceně 12270. V opačném případě, kdy by se dnes dařilo spíše prodejcům, očekáváme uzavření gapu a obchodní aktivitu v rozpětí včerejšího dne.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.