Dax 24. 8. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance dopadla ze statistického hlediska perfektně, jelikož byl překonán vrchol úterní seance a uzavřen gap mezi úterní a středeční seancí.  Po překonání vrcholu do trhu vstoupili prodejci a vyplnili zónu nízkého objemu 12 164 – 12 207. V tomto cenovém rozpětí i Dax následně uzavřel.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance nepředstavuje příliš jasné hypotézy, ale i přesto nám dává teorie aukce několik zón, které by v trhu mohly způsobit reakci. V případě, že se trh vydá nahoru, můžeme očekávat reakci na LVN okolo 12 206, další velmi dobrou zónou pro vstup prodejců v případě pohybu vzhůru je cena včerejšího VPOCu na ceně 12 220 a pak další LVN a horní bod rovnovážné oblasti na ceně 12 241. V případě, že cena půjde směrem dolů, tak cílová oblast pro výstup z pozice by mohla být HVN na ceně 12 140, další zajímavou oblastí představuje zóna kolem 12 073, jde však o zónu cílovou než o vyloženě zónu vstupní.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.