DAX 24. 8. 2015

Páteční obchodní seance naprosto splnila předpoklad o reakční nákupní aktivitě. Upozorňovali jsme na reakční aktivitu pouze k předchozímu close, což byla konzervativnější varianta. Kupci však měli dostatek sil na to, aby vyplnili reakční aktivitu dle klasické teorie přímo k nejobchodovanější ceně předchozí seance, kterou byla 10429. Tuto cenu jsme otestovali a téměř okamžitě jsme se od ní odrazili na nižší ceny pod tíhou dalších prodejních objednávek.

24daxday2

DAX 30min graf s názornou reakční nákupní aktivitou

Při pohledu na denní graf jasně vidíme downtrend, který na Daxu panuje od 6. 8. 2015. Pokud se zaměříme na indikátor Volume, který nám zobrazuje počet zobchodovaných kontraktů za danou seanci, jasně vidíme zdravost aktuálního trendu. Pokud je klesající pohyb podporován rostoucím objemem objednávek, můžeme downtrend považovat za kvalitní. Jakmile dojde k vyčerpání a objem začne klesat, je možné považovat nastolený trend za slabý a lze očekávat potenciální korekční pohyb. Nyní se nacházíme ve velmi zdravém klesajícím trendu. Tento fakt potvrdila i páteční daily svíce, která uzavřela téměř na low s dlouhým horním knotem.

Zmiňovanou LVN zónu 10600 – 10150 jsme dokázali překonat bez problému během dvou obchodních seancí. Aktuálně se nacházíme v distribuci 10150 – 9600. Na těchto cenách můžeme očekávat zpomalení trhu a případné kupce, kteří by měli zastavit klesající trh. Dnešní seanci otevíráme opět silným gapem a to o velikosti cca 200 bodů. Další cílová zóna pro prodejce je 9720.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

24daxday

DAX denní graf

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.