Dax 24. 10. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Dax včera vytvořil rozpětí o velikosti cca 100 bodů. V první polovině seance byli silnější kupci, kteří se dostali přes předchozí high na cenu 13065, avšak zde byli zastaveni. Opět jsme neudělali jasnou seanci pro kupce. Došlo k zpětnému návratu k cenám otevření. Objem také zůstal na těchto cenách, takže růstový pohyb můžeme považovat za pouhý test vyšších cen.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Poslední seance smazaly rozdíl mezi cenami nad a pod hladinou 13000. Tato hladina pro nás nyní nadále není s/r úrovní. Jako resistenci nyní můžemeo značit cenu včerejšího high 13065, podívejte se, jak vypadá objem od této ceny nahoru – téměř žádný. Další resistencí je samozřejmě alltimehigh 13090. Naopak pod námi je jako support stále cena 12950. Tu bychom nepovažovali jako cenu, ze které můžeme realizovat nové objednávky, ale spíše jako cenu, kterou by prodejci mohli mít stanovenu jako svůj cíl. Jestliže tuto cenu překonáme a půjdeme dál směrem na jih, supportem by mohla být 12900, která už se 2x osvědčila. Myšlenku prodejního scénáře podporuje i naše Statistická aplikace. Ta říká, že podobné low, jako je to včerejší, bylo v historii proraženo v 83 % případů, to je docela silná statistika, která jde ruku v ruce s dosažením ceny 12950 či až 12900. Necháme se však překvapit až tržní aktivitou.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.