Dax 23. 8. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance byla otevřena rostoucím gapem a o pravděpodobnosti jeho uzavření jsme hovořili spíše negativně. Po otevření došlo k rostoucím pohybům, kdy se kupcům podařilo prorazit předchozí high a směřovat k ceně 12230. Tuto důležitou HVN skutečně dosáhli a podařilo se jim ji dokonce překonat. Seance byla uzavřena na samotném high 12248, což značí dobré zprávy pro kupce. Podle uzavření můžeme soudit, že včerejší kupci byli agresivní a budou mít snahy pokračovat ve své býčí náladě.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes jsme otevřeli mírným klesajícím gapem o velikosti 13 bodů. Tento gap byl v historii z 91 % uzavřen! Tato statistika nyní mluví i do myšlenky toho, že uzavření včerejší seance jasně hraje do karet kupcům. Pro start dnešní seance přemýšlíme tedy spíše nad rostoucími pohyby s cílem uzavření gapu a proražení včerejšího high. Teorie aukce nám ukazuje pár zón, kde by mohli potenciální kupci vstoupit. Jedna z nich je LVN 12208. Na této ceně nebyla včera chuť obchodovat a dnes by se tato cena mohla stát supportem. Další cenou jako support by mohla být 12160, avšak ta je poměrně nízko a neočekáváme, že od ní by se odstartovaly rostoucí pohyby mimo včerejší rozpětí. Jestliže dnes kupci nebudou ovládat obchodní seanci, prodejci by se mohli pokusit o vyplnění včerejšího objemového profilu mezi cenami 12208 – 12160.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.