DAX 23. 7. 2015

Pro včerejší obchodní seanci jsme očekávali obchodní aktivitu v rozmezí 11415 – 11570. Až na jeden test, který toto rozpětí rozšířil na 11595, byl náš předpoklad vyplněn. Včerejší objemový profil lze považovat za vyvážený se svojí férovou cenou přímo uprostřed denního rozpětí na ceně 11536. Tato cena by mohla být důležitá i pro dnešní obchodní seanci.

Vzhledem k tomu, že jsme otevřeli na ceně 11588 nákupním gapem, lze dle teorie aukce očekávat reakční aktivitu v podobě prodejů právě k včerejší férové ceně 11536. Pokud v této oblasti nalezneme kupce, mohli bychom se podívat na vyšší ceny mimo včerejší rozpětí a pokusit se tak vyplnit méně obchodované cenové hladiny směrem k 11650, což je aktuálně hlavní LVN mikro kompozitního profilu. Je možné, že tato zóna způsobí kupcům potíže při růstu cen a zafunguje jako resistence.

Vzhledem k tomu, že jsme včera uzavřeli přímo uprostřed hlavní distribuce z mikro kompozitního profilu a férovou cenou potvrdili tuto oblast, je také možné, že nákupní aktivita se dnes nedostaví a budeme obchodovat opět v rozpětí mikro kompozitní distribuce se spodní hranicí 11415. Tento scénář však považujeme spíše za druhou hypotézu pro dnešní vývoj.

Jako třetí hypotézu lze považovat okamžité nákupy po otevření k ceně 11650 a následné prodeje do hlavní distribuce mikro kompozitního profilu.

23dax

DAX 23. 7. 2015 – 30min profily s mikro kompozitním profilem

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.