Dax 23. 11. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Přehnaný optimismus na Daxu vydržel dva dny, včera už kupci neměli sílu. Po otevření seance došlo k nastartování prodejního pohybu, kdy po krátké korekci tento pohyb pokračoval silným výprodejem. V případě prodejního scénáře jsme psali o supportu 13050. Ten byl bez problému překonal a low jsme vytvořili až na ceně 12960. I když jsme včera preferovali spíše kupce díky Statistické aplikaci, je dobře, že jsme měli připraven i druhý scénář. Vždy je potřeba obchodovat to, co nám trh říká ne to, co bychom chtěli, aby se stalo.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla otevřena v oblasti včerejšího dne. Jsme v těsné blízkosti HVN 12950, které je pouhých 10 bodů pod včerejším low. Než jsme stihli dopsat analýzu, k proražení low došlo. Tento fakt podporovala i Statistická aplikace. Zatím jsou tedy úspěšnější prodejci, ale bude důležité, jak se trh na 12950 zachová. Pamatujme, že v Americe jsou dnes trhy zavřené, proto by menší aktivita mohla postihnout i Dax. Jestliže budou prodejci pokračovat ve výprodeji, jako support máme označenou cenu low 12840. To je cena, která i na dlouhodobém objemovém profilu je zobrazena jako LVN oblast. V případě, že dnes prodejci nebudou aktivní, očekáváme snahu kupců§ dostat se zpět směrem k 13050 či setrvání trhu v oblasti 12950 – 13050.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.