Dax 22. 8. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance se ze začátku držela uprostřed rozpětí předchozího dne. Perfektně zafungovala jako support cena 12090. Ta zastavila ranní prodeje. Po druhé však support nevydržel a cena klesla až pod 12040. Zde se prodejci neudrželi, a seance tak nakonec uzavřela na ceně 12070. Při pohledu na objemový profil jasně vidíme tzv. dvojitou distribuci, kdy byly objednávky rozprostřeny na dvou místech včerejšího rozpětí.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla otevřena velkým gapem. 50 bodový gap není zas tak obvyklá situace. Statistická aplikace ukazuje v historii pouze 4 výskyty s úspěšností uzavření gapu 75 %. Proti uzavření gapu mluví i to, kde jsme otevřeli. Otevřeli jsme na včerejší férové ceně, což je oblast, kde se včera obchodníci shodli na férovosti cen. To znamená, že bychom mohli na těchto cenách chvíli zůstat bez rychlejšího pohybu. Pokud se dnes rozhodnou ovládnout trh kupci, mohli by využít opět cenu 12090. Sice byla tato support zóna včera proražena, nyní by však mohla znovu jako support zapůsobit. V případě, že bude proražena, můžeme očekávat snahu o pokles na 12040 a níž.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.