DAX 22. 7. 2015

Úterní seance na Daxu byla ve znamení zvýšené aktivity prodávajících obchodníků. Po 11 dnech neustálého stoupání téměř bez korekce byla býčí síla vyčerpána a trh ovládli medvědi. Jak jsme uvedli ve včerejší analýze, férová cena mikro kompozitního profilu 11704 byla klíčová pro kupce. Ti však nebyli nalezeni, a tak byl včerejší den ve znamení výprodeje. Pokles cen byl zastaven až na hladině 11571, což je high předchozí distribuce dne 15. 7. 2015.

Dnešní seance v 8h začala dalším silným prodejem. Aktuálně se pohybujeme v prostřední distribuci mikro kompozitního profilu v blízkosti hlavní HVN zóny 11460. Lze tedy očekávat obchodní aktivitu právě na cenových hladinách této distribuce 11415 – 11570. HVN zóna 11460 je nyní hlavní zóna pro kupce. Pokud budou ochotni pokračovat v nákupní aktivitě, právě tato cena je pro ně klíčová. Dle teorie aukce by se pak trh mohl pokusit vyplnit oblast LVN mezi zmíněnými distribucemi.

Pokud však agresivní prodeje budou pokračovat a prorazíme i spodní hranici distribuce 11415, lze očekávat rychlý výprodej na nižší ceny zkrz LVN zónu mikro kompozitního profilu pod cenou 11415.

22dax

DAX 22. 7. 2015 – 30min graf s denními profily + mikro kompozitní profil

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.