Dax 21. 9. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance byla odstartována uprostřed rovnováhy. S polednem přišla zvýšená volatilita, která během pár minut zapříčinila to, že jsme prorazili low předchozího dne. Během chvilky se trh však vrátil zpět do oblasti rovnováhy. Ve večerních hodinách byli silnější kupci, což mohlo být způsobeno také vyhlašováním FOMC. Euro silně oslabilo, což mělo pozitivní vliv na Dax, který uzavřel na high seance 12630.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Včerejší seance tedy skončila velmi pozitivně pro kupce. Dnes jsme otevřeli klesajícím gapem v blízkosti hlavní HVN ceny 12610. Je dost pravděpodobné, že včerejší pohyb bude impulsem pro další rostoucí pohyby. Kupcům se podařilo 12610 prorazit, proto by se mohli pokusit o další longy. Dalším cílem pro kupce by mohla být cena 12720. Pokud kupci nebudou mít dostatek sil na opětovné proražení 12610 a udržení ceny nad touto hladinou, pro prodejce je to jasné. Snaha o návrat do rovnováhy a v případě větších prodejů směrem k HVN 12430, avšak tato cesta by pro ně nyní mohla být náročná z důvodu motivovaných kupců.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.