Dax 21. 8. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Páteční seance odstartovala nad předchozím close a low. Očekávali jsme proražení low s vysokou pravděpodobností a této situace jsme se také dočkali. Hned druhou hodinu obchodní seance prodejci dokázali atakovat cenu 12090. Tato HVN zafungovala jako support, který páteční prodeje nadobro zastavil. Kupcům se podařilo dostat se zpět vzhůru do oblasti čtvrtečního dne. Seance byla ukončena na své nové férové ceně 12155.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

První den tohoto týdne jsme otevřeli na cenách pátečního uzavření a férové ceny. Jsme tedy tam, kde se obchodníci v pátek shodli, že jsou ceny pro obě strany přijatelné. Otevření seance tedy nepřineslo žádnou zajímavou informaci, díky které bychom tvořili obchodní scénáře. Jsme uprostřed rovnováhy, avšak zajímavé cenové hladiny okolo sebe máme. Pod námi je stále support na 12090. Naopak nad námi je jedna z nejsilnějších HVN 12230. Tato cena je také předchozí VPOC, což ještě zvyšuje její důležitost. Předchozí VPOC ceny bývají často následně testovány. Pokud dnes trh ovládnou kupci, právě na tuto cenu by se mohli pokusit dostat.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.