DAX 21. 8. 2015

Po otevření včerejší obchodní seance jsme se nacházeli na námi zmiňované oblasti 10600. Na této ceně byli aktivní krátkodobí obchodníci, kteří si navzájem vyměnovali obchodní pozice. Vytvořili jsme zde HVN oblast přímo na ceně 10600. Po několika hodinové bitvě nakonec zvítězili prodejci a dokázali zapříčinit další výprodej. Prodeje pokračovaly až do konce seance bez jakéhokoliv náznaku korekce. Obchodní seance byla uzavřena na low, což značí silně medvědí trend.

21dax2

Včerejší obchodní seance Daxu – 30min graf s denním objemovým profilem

Medvědí nálada byla potvrzena i dnešním klesajícím gapem, který se dal díky včerejšímu close očekávat. Otevřeli jsme o cca 150 bodů níže na ceně 10153. Cenu 10150 jsme také zmiňovali ve včerejší analýze, a to jako spodní hranici dlouhodobé LVN zóny. Tato zóna by nyní mohla zapůsobit jako support pro potenciální kupce. Pokud takovou reakci dostaneme, můžeme očekávat dle teorie aukce reakční nákupní aktivitu směrem k včerejšímu close, čímž bychom uzavřeli ranní gap.

Pokud se kupci ani po 11 dnech klesajícího trhu stále neobjeví, target zóna pro prodejce je 9912 – 9900.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

21dax

DAX denní graf s kompozitním profilem

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.