Dax 21. 12. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance byla otevřena poblíž předchozího close. Kupcům se nepodařilo prosadit ani na pár minut. Od otevření trhu vládli prodejci. Těm se nejprve podařilo dosáhnout na zmiňovanou cenu 13158, následně výprodej pokračoval dokonce až k dlouho zmiňované hlavní férové ceně 13050. Zde se vytvořila i denní férová cena a Dax pár bodů nad touto hladinou také uzavřel.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes jsme otevřeli právě na férové ceně 13050. Nacházíme se tedy přesně tam, kde chce nyní Dax obchodovat. Po testu vyšších cen jsme zpět v rovnováze, kterou tvoříme již od září tohoto roku. Pokud se podíváme na ceny pod námi, jako s/r úroveň nyní chápeme cenu 12950, což je zajímavá HVN. Naopak nad námi jasno o zónách moc nemáme. Včerejší objemový profil nabízí pár LVN úrovní (13100, 13150), avšak nepovažujeme je za extra kvalitní zóny. Uvidíme, co nám připraví samotný Dax. S koncem týdne je také možné, že obchodní aktivita bude pomalu utichat.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.