Dax 21. 11. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance byla jasná výhra kupců. Čekali jsme nějaké zpomalení v oblasti HVN, avšak ani na to se prodejci nezmohli. Od otevření trhu kupci bez problému pokračovali na vyšší ceny, kdy nakonec dosáhli denního high na ceně 13083. Ke konci seance došlo k mírnému poklesu a zavírací cena nakonec připadla na hladinu 13050.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla otevřena na včerejší ceně close. Nacházíme se v horní části střednědobé oblasti zvýšeného objemu. Hlavní HVN v této oblasti je 12950, kterou nyní máme zakreslenou jako případný support. Neočekáváme úplně jasné odražení, spíše zpomalení trhu a zastavení případných prodejů. Kupci včera prokázali, že chtějí obchodovat na vyšších cenách, odraz od low je poměrně silný i z hlediska objemového profilu. To je pro ně nyní dobrá zpráva. Pokud budou nákupní objednávky pokračovat, jako krátkodobou resistenci máme zaznačenou cenu 13220, což je z objemového profilu menší HVN zóna.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.