DAX 20. 8. 2015

Včerejší den byl na Daxu opět ve znamení prodejců. Prodejci jsou poslední dobou tak silní, že nemají problém zabránit uzavření gapu a pokračovat v klesajícím pohybu. Středeční profil můžeme považovat za tzv. double distribution. Opět jsme posunuli rovnovážnou oblast na nižší ceny, což potvrzuje náš klesající trend.

ddist20-8-dax

Včerejší profil lze označit za double distribution

Pro dnešní analýzu jsme si připravili netradičně denní graf. Z tohoto grafu je patrné, že jsme na samotné hranici aktuální dlouhodobé distribuce 10600. Pod námi se nachází rozsáhlá LVN oblast s cenami, které nebyly uznány za vhodné k obchodování. Kupci ani prodejci tyto ceny nepovažovali za atraktivní. Z dlouhodobějšího hlediska bude nyní důležité, jak se na ceně 10600 zachováme.

Pokud tuto cenu prorazíme a uzavřeme obchodní seanci pod ní, lze očekávat silné prodeje až na konec LVN zóny 10150. Kupci poslední dobou zaostávají za prodejci a nejsou schopni ani náznakem korigovat ztráty. Cena 10600 by mohla být jejich poslední naděje na vstup do pozic a udržení horní distribuce.

Pokud aktuální distribuci opravdu opustíme směrem k nižším cenám, 10150 jako referenční bod LVN zóny bude náš další cíl. Na této ceně opět budeme čekat, zdali do trhu vstoupí kupci ve formě supportu a korekce, nebo nikoliv a trh se vydá ke svému dlouhodobému cíli na nižších cenách, kterým je mikro kompozitní VPOC 9917.

Upozorňujeme, že dnešní analýze je spíše dlouhodobějšího charakteru, nikoliv pro intradenní obchodování.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

DAX Daily graf

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.