Dax 20. 6. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Po včerejší seanci můžeme hodnotit, že pátek můžeme označit za sbírání síly kupců. Ti se totiž včera projevili velmi agresivně hned po otevření seance. Po rostoucím gapu vyrazili ihned na vyšší ceny. To je vidět i na objemovém profilu, kdy na spodní části seance chybí jakýkoliv objem objednávek. Kupci se zastavili až mírně pod alltime high na ceně 12910. V okolí této ceny byla také seance ukončena, což značilo další bod pro kupce.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes byla seance otevřena opět rostoucím gapem. Dle včerejšího uzavření se dali očekávat silní kupci a proražení včerejšího high, avšak tuto situaci už máme za sebou. Otevřeli jsme totiž rostoucím gapem nad maximální cenou Daxu. To je poměrně zajímavá situace. Kupci poslední dny prokazují svoji sílu. Jejich cílem by mohla být očekávaná zóna 13000, která je nyní na dosah. Jsme zvědaví, jestli této magické hranice dnes dosáhneme. Jak to však známe, rostoucí pohyby bývají náročnější než pohyby klesající. Statistika reakční aktivity, kdy by se měl trh vrátit na ceny včerejšího dne, říká, že podobné otevření mimo rozpětí předchozího dne bylo v historii uzavřeno z 82 %. Znamená to tedy, že když trh otevřel způsobem jako dnešní seance, v 82 % případů se navrátil do rozpětí předchozího dne. Tato statistika by teď mohla mírně podporovat prodejce. V takovém případě bychom očekávali dosažení včerejšího close 12900 a následně VPOC 12855.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.