Dax 20. 12. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včera jsme psali o možném smazání předchozích zisků se snahou dosáhnout ceny 13220. To se prodejcům podařilo. Vytvořili low dokonce na ceně 13200. Odtud po malé korekci byla seance uzavřena na ceně 13227. Pokud se podíváme na včerejší objemový profil, můžeme vidět dvě oblasti, kde se obchodovalo a jednu oblast, kde naopak trh rychle proletěl bez většího objemu. Toto prázdné místo je mezi cenami 13250 – 13280.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní ráno bylo odstartováno v blízkosti včerejšího close. Gap o velikosti 25 bodů již byl uzavřen, jen pro zajímavost statistická aplikace ukazovala pravděpodobnost tohoto jevu 92 %. Statistikou, kterou dnes můžeme využít, je statistika proražení předchozího extrému. Dnes máme pravděpodobnost proražení včerejšího low 76 %. To je proti proražení high (pst. 21 %) celkem zajímavé číslo. Jestliže dnes budou prodejci aktivní, máme jako cíl zaznačenou cenu 13158. Ještě než se ale spustí možné prodeje, mohlo by dojít ke korekci včerejšího dne. Prázdný objemový profil by si to rozhodně zasloužil. Pokud by byly projeveny snahy o tento scénář, jako resistenci máme označenou zónu 13280.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX na platformě MT4

DAX s burzovními daty na platformě Sierra Chart

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.