Dax 20. 10. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance po prvé po sedmi dnech nebyla v rukou kupců. Po otevření seance došlo k agresivnímu výprodeji. Jak jsme psali, výprodeje jsou vždy rychlejší než rostoucí pohyby. Prodejcům se podařilo dosáhnout dokonce spodní hranice střednědobé rovnováhy na 12900. Naši cílovou zónu 12950 jsme tedy s přehledem překonali. Pokud se podíváme na objem, vidíme, že opět nejvíce objednávek bylo rozprostřeno právě okolo 12950 jako minulý týden. Seance byla nakonec uzavřena na ceně 12990.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Otevření dnešní seance bylo poměrně překvapivé. Otevřeli jsme rostoucím gapem na cenách, které byly dle včerejšího objemu poměrně odmítnuté. Po otevření se kupci vydali k vyšším cenám, což je častá reakce po větším rostoucím gapu. Gap o velikosti 33 bodů bývá na Daxu uzavřen v 69 % případů, avšak pokud to dáme do kontextu aktuální situace, kdy kupci agresivně vystřelili směrem k alltimehigh, je dost možné, že pravděpodobnost uzavření gapu bude nižší. V případě, že budou kupci aktivní i po otevření seance, je dost možné, že se znovu dočkáme otestování alltimehigh 13090. Pro prodejce považujeme za cíl opět dosažení 12950. Včera se jim podařilo zvítězit nad kupci, avšak myslíme si, že to pro ně nyní nebude vůbec lehké.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.