DAX 2. 11. 2018

Konečně jsme dosáhli 11 515. Z pohledu kupců došlo k testu důležité zóny, nyní bychom mohli teoreticky začít očekávat konec rostoucí korekce. Včerejší akce byla taková, že jsme překonali hlavní cíl v podobě 11 515, následoval další pohyb až k 11 565, kde vstoupili prodejci. Jak už to v posledních dnech bývá, tak prodejci kompletně stáhli celý rostoucí pohyb a Dax uzavřel ve spodní polovině rozpětí. Dnes otevíráme s velmi výrazným gapem, který dosahuje dokonce 120 bodů.

Důležité oblasti

  • Resistence: 11 492, 11 519
  • Support: 11 552, 11 475

Statistiky pro dnešní den

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

Makroekonomické vyhlášení

  • Dnes žádné významnější zprávy přímo pro DAX, ale pozor na zprávy ve 13:30 z Kanady a USA.

Hypotézy pro dnešní seanci

Většinou, když máme takto velké rostoucí gapy, nastává následně shortová korekce. Potom záleží na kupcích jak moc jsou agresivní. Jestli kupci dovolí prodejcům se dostat pod včerejší high, již můžeme očekávat i test hodnoty včerejšího uzavření, čímž bychom uzavřeli gap. Prodejci by mohli vstoupit krátce po 9:00 nebo na zóně 11 655. Pokud zde prodejce nenajdeme pravděpodobně zpomalíme v zahuštěné oblasti, která je od 11 667 – 11 770.

DAX 30min graf

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.