Dax 2. 10. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Vstupujeme do nového měsíce a blížíme se k maximálním hodnotám. Páteční den byl pro Dax absolutně ve znamení býků. Těm se podařilo odstartovat seanci sice pomaleji, odpoledne však získali sílu a vyšplhali až na 12840. V blízkosti high byla také páteční seance uzavřena. I přes to, že většina objemu byla realizována na nižších cenách, typ uzavření a hlavně dnešní otevření hraje do karet kupcům.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla otevřena rostoucím gapem o velikosti 29 bodů. Tento gap byl v historii uzavřen v 60 % případů, což je sice více než polovina, avšak žádná silná statistika to pro nás není. Pokud trh otevírá typem open drive, jako je tomu dnes, často se seance pohybuje ve směru pohybu, tedy je možné očekávat další rostoucí pohyb. Jestliže dnes budou kupci agresivní, jsme na dosah absolutnímu high, které leží na ceně 12940. Jestliže se kupcům příliš dařit nebude, očekáváme návrat do rozpětí páteční obchodní seance s cílem dosáhnout alespoň ceny 12840. Po rychlém trendovém dni bývá následující seance pomalejší, což by mohlo platit právě pro dnešní pondělní seanci. Žádné rychlé pohyby neočekáváme.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.