DAX 19. 8. 2015

Včerejší obchodní seance byla ve znamení snížené volatility. Denní rozpětí 117 bodů je pro Dax poměrně nezvyklé, je to téměř o 50% méně než obvykle. Včerejší den můžeme označit za vyvážený, kupci i prodejci se shodli na stejných cenách a byli ochotni zde realizovat své objednávky.

HVN zóna 10915 s nejvyšším počtem obchodů včerejšího dne, neboli včerejší VPOC, bude pro dnešní den zajímavá vstupní hladina pro prodejce. Další zóna na vyšších cenách je mikro kompozitní VPOC 11035.

Pokud bychom se hned ze začátku obchodní seance vydali zpět testovat včerejší férovou cenu, dostali bychom tak reakční nákupní aktivitu, což je dle teorie aukce pro dnešek pravděpodobný scénář. Touto aktivitou bychom také uzavřeli dnešní GAP, který je statisticky z cca 80% uzavřen hned druhý den po vytvoření.

Získejte hodnotné statistiky nejenom pro DAX!


Prodejce očekáváme právě od zmíněných zón 10915 a 11035, pokud však budou agresivní již od otevření trhu, volný prostor pro prodeje sahá až k cenám 10720 a 10650.

Po vyváženém dni se sníženou volatilitou často následuje rychlejší volatilní den s vertikálním cenovým vývojem, proto buďte pro dnešní den obezřetní. Přejeme úspěšné obchody!

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

19dax

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.