Dax Analýza 19. 2. 2018

Rekapitulace předchozího dne

Páteční seanci lze rozdělit do několika kroků. Prvně Dax prorazil high předešlého dne, kde ihned agresivně vstoupili prodejci. Jasným targetem se stal gap, který měl poměrně velkou pravděpodobnost na uzavření, ale i přesto nebyl v pátek tento gap vyplněn. Kolem 15:00 vstoupili do trhu opět kupci, kteří drželi kontrolu nad Daxem až do uzavření. O velmi malý kousek také nebyla splněna statistika na uzavření uvnitř pátečního rozpětí. Dnes Dax otevírá s rostoucím gapem. Aktuální rozpětí první hodiny je 20 bodů, což je vůbec nejčastější rozpětí.

Důležité Price Action oblasti

  • Slabší rezistence: 12 618
  • Slabší support: 12 464, 12 185

Statistiky pro dnešní den

  • Gap 86 % pravděpodobnost na uzavření.
  • 80 % na uzavření mimo rozpětí minulého dle, ale máme pouze 10 výskytů.
  • Více ve Statistické aplikaci.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

Makroekonomické vyhlášení

  • Prezidentský den – bankovní prázdniny v USA.

Hypotézy pro dnešní seanci

  • Dax dnes otevřel poměrně silně, ale lze očekávat klesající korekci, vzhledem k tomu, že máme stále neuzavřený gap, který má poměrně velkou pravděpodobnost na uzavření. Následně bychom mohli najít kupce na slabším supportu na 12 464 a vydat se nahoru. Další support na 12 185 je již poměrně vzdálený na to, aby byl dnes testovaný. Vzhledem k tomu, že dnes jsou v USA trhy zavřené, lze očekávat, že odpolední seance bude velmi líná.
  • Jakmile do trhu vstoupí kupci, lze cílit na páteční high a pak na slabší rezistenci na 12 618. Uzavřít by následně mohl Dax mezi úrovněmi 12 464 – 12 618.

Analýza Daxu 19.2.2018

Analýza Daxu 16.9.2018

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.