Dax 19. 10. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance patřila úspěšným kupcům. Ti se do trhu dostali již ze začátku obchodní seance. Podařilo se jim zvednout ceny Daxu až na 13090. Na těchto cenách trh dlouho nevydržel, došlo ke korekci a zavírací cena připadla na hodnotu 13050, kde byla i včerejší férová cena. Pokud se podíváme na objem, opět se úspěšně posunula férová cena a objednávky na vyšší ceny, což je pro kupce dobrá zpráva. Za poslední dny to opravdu vypadá, že nikdo nechce prodávat.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla otevřena uprostřed včerejší rovnovážné oblasti v blízkosti férové ceny. Gap o velikosti 9 bodů, který dnes máme, je velmi častý a z 93 % dochází k jeho uzavření. Nemáme však moc příležitostí, jak tuto informaci zobchodovat s dobrým nastavením poměru rizika a zisku. Co by se dnes mohlo stát? Jsme na alltimehigh a situace je poměrně složitá na konkrétní scénáře tvořené z historického vývoje. Může se stát to, že kupci budou stále pokračovat v nákupním tlaku. V takovém případě máme na pozoru včerejší high 13090. Naopak by se také mohlo stát, že jim dojdou síly. Přeci jen to je již 6. seance za sebou, kdy se jim daří zvedat objem na vyšší ceny. Rostoucí pohyby jsou obecně náročnější než prodeje a často jsou doprovázeny zpětnými korekcemi. Pokud dnes budou silnější prodejci, očekáváme návrat do rozpětí posledních dvou týdnů. Pokud se jim bude hodně dařit, za cíl bychom si dali až cenu 12950, což je hlavní HVN.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.