Dax 18. 9. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Minulý týden na Daxu byl spíše pomalý s úzkým denním rozpětím. Dax se usadil na cenách okolo 12500. Vytvořili jsme zde poměrně vyvážené objemové profily a ani kupcům ani prodejcům se nepodařilo tuto oblast opustit. Páteční seance byla uzavřena na hranici své rovnovážné oblasti, což byla cena 12525.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Nový týden na Daxu začal rostoucím gapem. Seance byla otevřena daleko od pátečního close, dokonce mimo rozpětí minulého týdne. Dnešní ráno tedy svědčilo spíše kupcům, kteří jsou nyní na dosah jejich cílové zóny, kterou podle nás představuje HVN 12610. Právě sem by se podle našeho názoru mohli kupci pokusit dostat. Tato HVN by mohla zpomalit rostoucí pohyby nebo dokonce zafungovat jako resistence. Naopak pokud dnes budou aktivnější prodejci, jejich cílem by měl být návrat do rozpětí minulého týdne. Vyváženost minulého týdne by mohla prodejce silně přitahovat, avšak neočekáváme žádné silné výprodeje.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.