DAX 18. 8. 2015

Start nového obchodního týdne byl na Daxu ve znamení prodejů. Pokusili jsme se opustit vytvořené rozpětí minulého týdne na cenách 1089311200. Toto rozpětí jsme rozšířili na low 10811, avšak prodejci nebyli natolik silní, aby nižší ceny uznali za přijaté. Rovnovážná oblast stále zůstává v oblasti mikro kompozitního profilu. Ceny mikro kompozitního profilu jsme nebyli schopni odmítnout, proto lze očekávat návrat k HVN mikro kompozitního profilu 11016.

Dle teorie aukce cena funguje jako propagátor a přitahuje nové obchodníky do trhu. Pokud cena klesá, snaží se nalákat kupce k otevření dlouhých pozic. Naopak při rostoucím trhu cena láká prodejce, kteří jakmile uznají cenu za přijatelně vysokou, otevírají své krátké pozice. Včerejší rozšíření rozpětí tak můžeme chápat jako reklamu pro kupce, aby udrželi ceny mikro kompozitního profilu.

Pokud se kupci neprojeví, prodejci po proražení včerejší HVN zóny 10873 mohou pokračovat níže až k low posledního swingu ze dne 8. 7. 2015 na ceně 10650. Na cestě k této ceně je zajímavá zóna 10715, která by klesající pohyb mohla pozastavit.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

DAX 30min graf s denními profily

DAX 30min graf s denními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.