Dax 18. 12. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

V pátek jsme byli svědky celkem zajímavé akce. Navzdory očekávání dle teorie aukce, kdy jsme přemýšleli spíše nad tím, že trh zůstane v rovnováze, do trhu vstoupili kupci, kteří zařídili poctivý růst ceny. Ze začátku seance bylo zobchodováno mnoho objemu na cenách rovnováhy, avšak potom kupci vyrazili vzhůru. Nepodařilo se jim dosáhnout námi plánované ceny 13160, avšak jejich síla byla potvrzena tím, že seance uzavřela na samotném high.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes otevíráme velkým rostoucím gapem o velikosti 63 bodů. Pojďme se podívat, co nám říká naše Statistická aplikace. Ta nám říká, že takový gap se v historii příliš často nevyskytoval. Jeho uzavření je málo pravděpodobné. Stejnou myšlenku podporuje i statistika reakční aktivity, která nám říká, jak je pravděpodobné, že se vrátíme do předchozího rozpětí. Pouze v 33 % se v historii trh vrátil zpět při podobné situaci. Statistika tedy jasně znevýhodňuje prodejce. Pro kupce bude důležité, jak se zachováme na ceně 13220, což je poslední důležitá resistence. V případě, že do trhu vstoupí prodejci, očekáváme snahu k dosažení ceny 13160.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.