Dax 18. 10. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Stále čekáme, kam se Dax rozhodne jít. Dosud jsme nedostali silný signál, který by nás přesvědčil o kupcích nebo prodejcích. Včerejší seance se opět pohybovala okolo 13000. Nejprve byli silnější prodejci a skutečně to vypadalo, že dosáhneme na zmiňovanou HVN 12950. Tu jsme o 10 bodů nezasáhli, protože do trhu vstoupili kupci, kteří nechtěli, aby cena Daxu klesla. Podařilo se jim dostat opět nad 13000 s cenou high 13026. Nakonec byla seance uzavřena v blízkosti 13000.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance byla otevřena v rovnovážné oblasti včerejšího dne. Objem stále zůstává na vyšších cenách a včerejší silné odražení od low může mírně mluvit pro kupce. Nezapomeňme však, že jsme uprostřed rovnovážných cen, což nám dává nyní složitější výchozí situaci pro dnešní den. Poslední dny je Dax nerozvážný, obchoduje jednou nahoru, podruhé dolů, nemáme v trhu jasný směr. Očekáváme, že taková situace nastane i dnes. Obchodní scénáře budeme tedy tvořit, až nám sám Dax dá nějaké zajímavé informace.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.