Dax 17. 3. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Kupci opravdu ranního gapu využili pro start rostoucích pohybů. Nestačili jsme ani dopsat analýzu a kupci již byli na naší zóna 12220 (po rolloveru). Nakonec longy trvaly až na cenu 12260, kde nízký objem naznačuje, že nebyl zájem o realizování dalších objednávek. Dax tedy klesnul z nového high zpět do rovnováhy. Pokud se podíváme na objemový profil, největší množství objednávek bylo realizováno okolo  VPOC ceny 12164.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní otevření opět přináší poměrně zajímavou situaci. Otevřeli jsme velkým klesajícím gapem zpět uprostřed střednědobé rovnováhy. Nyní máme poměrně komplikovanou situaci. Na jednu stranu by se kupci měli pokusit vrátit na včerejší ceny tzv. reakční nákupní aktivitou, avšak na druhou stranu trh se vrátil do rovnováhy tam, kde ho obchodníci chtějí mít. Z našeho pohledu se přikláníme spíše k setrvání v rovnováze, avšak jen trh nám ukáže, kterému scénáři se věnovat. Pokud nebudeme přešlapovat v rovnováze a kupci se rozhodnou bojovat o vyšší ceny, měli by si dát pozor na resistence na 12126 – včerejší low a bývalý VPOC. Další zóna, která by pro kupce měla být jako cílová je pak včerejší VPOC 12165. Tato cena sedí také na včerejší uzavření, takže o to více je zajímavější. Jestliže se podaří kupcům dosáhnout této hladiny, bude to znamenat dobré zprávy pro budoucí kupce a mohli bychom se dočkat dalších rostoucích pohybů.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.