Dax 17. 10. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance na Daxu byla odstartována rostoucím gapem. Daly se očekávat dvě situace. Buď rychlý break na vyšší ceny nebo naopak návrat do předchozího rozpětí. Dočkali jsme se návratu do rozpětí, avšak čekali jsme na to přes půl reance, protože větších pohybů jsme se dočkali až v odpoledních hodinách. Dax za sebou nechal objem objednávek na vyšších cenách s férovou cenou 13005, což je dobrá zpráva pro kupce. Zavírací cena byla ustanovena na 12990, což je naopak dobrá zpráva pro prodejce.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes jsme otevřeli v těsné blízkosti včerejší close ceny. Jsme na hranici 13000, která nezapůsobila jako žádná breakout zóna. Spíše okolo ní Dax pobíhá nahoru dolů. Kupci posledních pět dní zvedají férovou cenu neustále k vyšším cenám. Tento pohyb je však náročný a stojí je dost sil. Pokud by dnes byli silnější a dostali bychom se nad 13000, nemáme příliš z jakých informací vycházet. Naopak pokud se podíváme na trh pohledem prodejců, zde už informace máme. Pro prodejce je nyní velmi zajímavá HVN 12950. Ta by pro ně měla být cílovou oblastí. Trh se vždy vrací k těmto vyváženým cenám. Je to vlastně princip aukce. Z vysokých či nízkých neférových cen zpět k férovým cenám, kdy nyní právě 12950 můžeme označit za férovou cenu.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.