Dax Analýza 17. 1. 2018

Rekapitulace předchozího dne

Úterní akce byla opravdu bohatá na obchodní příležitosti. Trh v 9:00 vyrazil vzhůru, ale našel silné prodejce a v témže půlhodině opět spadl dolů. Následně došlo k testu pondělního VPOCu a pak trh vyrazil nahoru směrem ke zmíněné rezistenci na 13 325, kde vstoupili prodejci a dostali Dax o takřka 200 bodů níž. Dax uzavřel nakonec blízko svého low. Kdo si včera označil rezistenci 13 325 určitě neprohloupil.

Důležité Price Action oblasti

  • Žádné zcela jasné PA oblasti.

Statistiky pro dnešní den

  • Uzavření gapu – 69 %.
  • Proražení včerejšího high 15 % a včerejšího low 83 %.
  • Uzavření mimo rozpětí : 100 % z celkových 9 výskytů.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

Makroekonomické vyhlášení

  • EUR – 11:00 Final CPI

Hypotézy pro dnešní seanci

  • V případě, že do trhu vstoupí prodejci, lze očekávat test včerejšího low a uzavření gapu. Rovněž lze také očekávat, že uzavřeme mimo rozpětí předchozího dne.
  • Statistika dnes hovoří pro short, ale vzhledem k včerejšímu závěrečnému shortu, můžeme očekávat i nějakou rostoucí korekci. V případě, že do trhu opravdu vstoupí kupci, tak lze pouze těžko odhadnou kam až může trh dojít. Test včerejšího high je velmi nepravděpodobný, takže lze spíše očekávat, že Dax zacyklí vně včerejšího range.

Analýza Daxu 17.1.2018

Analýza Daxu 16.1.2018 Analýza Daxu 15. 1. 2018 Analýza Daxu 12.1.2018

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.