DAX 16. 9. 2019

Páteční seance opět zakončila v zelených číslech. Uzavřeli jsme na ceně 12 453, avšak takové otevření, jakého jsme se dočkali dnes, jsme nečekali. Na prodejní gap o velikosti 90 bodů měly zřejmě vliv sobotní útoky na ropná zařízení v Saudské Arábii. Ropa díky této situaci zdražila o cca 11 %, což negativně ovlivní společnosti, které jsou zahrnuty do německého akciového indexu. Zde je vidět, jak je důležité sledovat dění ve světě a chránit obchodní pozice přes víkend.

Důležité oblasti

  • Rezistence: 12 420
  • Support: 12 310

Statistiky pro dnešní den

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

Makroekonomické vyhlášení

Hypotézy pro dnešní seanci

Dnes jsme tedy otevřeli klesajícím gapem na ceně 12 364. Gapem jsme vymazali celou aktivitu kupců z pátečního dne. Ti se budou určitě chtít na vyšší ceny vrátit, takže můžeme očekávat korekci k pátečním hodnotám. To je vidět hned v první půlhodině obchodování. Nemáme úplně jasnou představu, co se dnes bude dít. Support 12 310 je pro nás stále platný. Ze stran resistencí máme poznamenanou cenu 12 420 a 12 468.

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.