Dax Analýza 16. 2. 2018

Rekapitulace předchozího dne

Včerejší seance byla normální, rozpětí bylo 210 bodů,  vyhlašování zpráv ve 14:30 žádnou velkou volatilitu nepřineslo. Většinu dne ovládali trh prodejci, námi zmíněný slabší support na 12 362 žádné kupce nepřilákal. Na další support 12 185 Dax nedošel. Kupci vstoupili do trhu až na ceně 12 262 a to poměrně razantně. Na této ceně se vytvořilo low dne.  Dnes po otevření Dax otevřel s rostoucím gapem.

Důležité Price Action oblasti

  • Slabší rezistence: 12 618
  • Slabší support: 12 362, 12 185

Statistiky pro dnešní den

  • Gap 86 % pravděpodobnost na uzavření.
  • 89 % na uzavření v rozpětí minulého dle, ale máme pouze 9 výskytů.
  • Více ve Statistické aplikaci.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

Makroekonomické vyhlášení

  • 14:30 USD Building permits. Tento report pravděpodobně Dax neovlivní.

Hypotézy pro dnešní seanci

  • Vodítkem pro dnešní seanci je stále neuzavřený gap, který má poměrně velkou pravděpodobnost na uzavření. Dobré také je, že se Dax od ceny včerejšího uzavření vzdaluje, což zvyšuje případné RRR. Dle lokace uzavření je pravděpodobnost proražení včerejšího high 37 % a včerejšího low 53 %, což nejsou žádná zajímavá čísla. Proražení High nebo Low má pravděpodobnost 81 %. Pokud tedy dostanete dle své strategie signál například do longu, určitě se vyplatí část pozice cílit i na vrchol čtvrtka. Pokud se ocitneme v shortu, je skvělým targetem cena včerejšího uzavření a pak včerejší low. Pokud dojde prvně k proražení včerejšího high, tak včerejší low se stává supportem s 91 % pravděpodobností, že nebude proraženo. To samé platí i naopak.
  • Další zajímavé levely jsou trendové křivky na cenách cca 12 400 a 12 340.

Analýza Daxu 16.2.2018

Analýza Daxu 16.2.2018 Analýza Daxu 16.2.2018

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.