Dax 16. 11. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance byla otevřena prodejním gapem. Byla to výhodná pozice pro prodejce a ti jí využili. Vyprodali jsme až k 12840, kde se vytvořilo low. I když jsme u tohoto low zobchodovali dost objemu, příliš dlouho jsme se zde neohřáli. Kupci dokázali tržní dění kompletně obrátit. Smazali celodenní ztráty a seance byla nakonec uzavřena na HVN 12950, o které jsme psali.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes jsme otevřeli úplně opačně než včera. Otevření rostoucím gapem na hodnotě 13015. V převaze jsou tedy kupci a je dost možné, že včerejší den znamená odražení od nižších cen. Pokud ano, kupci by měli pokračovat i dnes. Další nákupní pohyby by však mohly být složitější z důvodu již zmiňované HVN 12950, která by mohla fungovat jako magnet. Je to velmi silná cena, která by měla lákat prodejce. Pro prodejní scénář by dnes mohla mluvit i Statistická aplikace. Vybrali jsme statistiku reakční aktivity – tedy pravděpodobnost návratu do předchozího rozpětí. Tato statistika dnes ukazuje pravděpodobnost návratu ke včerejšímu high 85 %. To je poměrně silné číslo. Pro více informací se do naší aplikace podívejte sami. V případě, že by dnes došlo k prodejům, očekáváme nejprve dosažení včerejšího high a následně ceny 12950, což je kromě hlavní HVN také včerejší close. Tímto bychom uzavřeli ranní gap.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.