Dax 16. 10. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Páteční Dax byl volatilní a to zejména po testu cen nad 13000. Kupci rychle prorazili cenu resistence, o které již delší dobu píšeme, avšak žádné přesvědčivé longy se nekonaly. Kupci neměli dostatek sil na to, aby vyšší ceny udržely, a tak trh klesl zpět do rozpětí předchozího dne. Dokonce až na spodní hranici páteční rovnovážné oblasti na ceně 12955. Co si z této informace můžeme vzít? Vypadá to, že vyšší ceny byly odmítnuty a obchodovat se zde příliš nechce. I když se férová cena opět zvedla, stále zůstává bezpečně pod 13000.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance otevřela rostoucím gapem. Jsme nad cenou 13000, avšak je poměrně pravděpodobné, že se podíváme zpátky pod ní. Pravděpodobnost uzavření gapu je pro dnešní den 86 %. Pro stejný scénář hovoří také objem. Nejvíce objednávek bylo realizováno právě na zavírací ceně 12990. Tato férová cena by nyní mohla být magnetem pro prodejce. Jestliže se tak stane a zůstaneme pod 13000, očekáváme obchodní aktivitu uvnitř rozpětí posledního týdne se spodní hranicí 12900, kterou bychom však dnes nemuseli otestovat. Pokud se naopak kupcům bude dařit, překonají větší šance prodejců a vyrazí směrem vzhůru, očekáváme rychlejší pohyb nad cenou 13000.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.