DAX 16. 1. 2019

Včerejší seance byla nakonec velmi zajímavá. Dax nelenil a nečekal na Brexit. Hned po otevření trhu prodejci dokázali stlačit cenu zpět do rozpětí předchozího dne. Uzavřeli gap a pokusili se i o další klesající pohyb, avšak kupci je zastavili na supportu 10813. Odpolední seance se tedy úplně obrátila, hlavní roli hráli kupci. Seance byla nakonec uzavřena v mírném mínusu na ceně 10902.

Důležité oblasti,

  • Resistence: 10967
  • Support: 10 813, 10863

Statistiky pro dnešní den

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

 

Makroekonomické vyhlášení

Hypotézy pro dnešní seanci

Při pohledu na posledních pár seancí je poměrně zřetelně vidět, že pod cenou 10813 se traderům obchodovat nechce. Včera došlo k dalšímu jasnému odražení od této ceny a odraz od 10863 směrem vzhůru by mohl být další argument pro potenciální kupce. Dnes jsme otevřeli rostoucím gapem o velikosti 16 bodů. Takový gap bývá uzavřen z 50 %, takže žádná silná statistika na uzavření. Kupci se zatím vydávají směrem vzhůru a čeká na ně resistence 10967. To je poměrně zajímavá cena, kterou když prorazíme, můžeme očekávat delší pohyby směrem vzhůru. Dax se 6 seancí v řadě pohybuje v jasném pásmu. Je čas pásmo opustit? Pokud ano, tak cesta vzhůru nyní vypadá jako jednodušší varianta.

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.