Dax Analýza 16. 1. 2018

Rekapitulace předchozího dne

Včerejší seance nevyšla zcela dle našich předpokladů. Dle statistiky jsme spíše očekávali long a uzavření mimo rozpětí předchozí dne, to se nestalo. Co se však povedlo bylo, že jsme očekávali support kolem pátečního low, což vyšlo do puntíku. Rovněž se také potvrdilo to, že odpolední část seance byla velmi líná.

Důležité Price Action oblasti

  • 13 325 – resistence.
  • Přibližně 13 177 – support trend line
  • Vyznačené zahuštěné oblasti by mohli přinést zpomalení.

Statistiky pro dnešní den

  • Uzavření gapu – 80 %.
  • Proražení včerejšího high 28 % a včerejšího low 68 %.
  • Vyrovnaná statistika pro uzavření mimo a vně rozpětí předchozího dne.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

Makroekonomické vyhlášení

  • GBP – 10:30 CPI a další.

Hypotézy pro dnešní seanci

  • Ihned po open trh vyrazil vzhůru, nicméně v druhé části první hodiny již Dax začal stagnovat. První hypotéza hovoří o tom, že bychom mohli dostat short směrem k uzavření gapu a k včerejšímu low. Určitý proti pohyb bychom mohli nalézt na slabší trendové lince, kromě tohoto supportu nejsou v trhu žádné pěkné PA oblasti.
  • Pokud by do trhu naopak vstoupili agresivní kupci, můžeme očekávat proražení včerejšího a pátečního vrcholu. Následně až test jediné rozumné rezistence na 13 324. Zpomalení pohybu vzhůru lze očekávat ve vyznačených zahuštěných oblastech.

Analýza Daxu 16.1.2018

Analýza Daxu 15. 1. 2018 Analýza Daxu 12.1.2018

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.