DAX 15. 7. 2015

Dax včera otevřel uprostřed rovnovážné oblasti a testoval toto rozpětí. Jak jsme uvedli ve včerejší analýze, důležité ceny 11430 – 11420 byly klíčové. Dax tuto zónu prorazil o cca 4 body a následně nalezl kupce, kteří vyrazili testovat vyšší ceny. Po opuštění stanovené rovnovážné oblasti se kupci pomerně silně ujali vedení a dokázali tak otestovat ceny až v oblasti  cca 11548. V blízkosti této ceny trh včerejší seanci ukončil a to na ceně 11532.

Včerejší opuštění rovnovážné oblasti a silný long až do konce seance naznačuje aktivní kupce v trhu. Dle teorie aukce je však reálné očekávat reakční aktivitu k včerejším rovnovážným cenám, kde by do pozic mohli vstoupit další kupci.

Pokud reakční aktivitu nedostaneme, znamená to, že kupci v trhu jsou agresivní a mají sílu na to, abychom se podívali na vyšší ceny. Nejbližší target na vyšších cenách je mikro kompozitní HVN na ceně  11583.

15-7-dax

DAX 15. 7. 2015 30min graf s mikro kompozitními profily

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.