Dax 15. 3. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší den na Daxu byl opět poměrně složitý a mnohým obchodníkům mohlo dělat problém se v obchodní aktivitě zorientovat. Po otevření trhu prodejci dokázali reakční prodejní aktivitou klesnout k hlavní HVN 11970-11975. O této možnosti jsme psali jako o prvním scénáři. Prodejci byli natolik silní, že se jim podařilo klesnout až na 11930, avšak odtud přišel rychlý odraz zpět do rovnováhy. Seance byla nakonec uzavřena na ceně 11990, kde byl také vytvořen denní VPOC, již podruhé za sebou.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes jsme otevřeli na ceně 12000 a mámě před sebou opět složitou situaci. Jsme stále v rovnováze. Včerejší den odmítl nižší ceny a dokázal, že 11970 prostě funguje. Bude fungovat i dnes? Dokud se neposuneme mimo rovnováhu, očekáváme spíše aktivitu do strany s nebezpečným střídáním kupců a prodejců. Pokud by se kupcům podařilo opustit rovnováhu přes 12015 k vyšším cenám, mohlo by být dění poměrně zajímavé. V takovém případě očekáváme rostoucí pohyby směrem k 12045 a 12065. Dnes také pozor na makroekonomický kalendář. Položek na něm je pro dnešní den mnoho včetně večerního FOMC.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.