Dax 15. 12. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance začala mírným rostoucím pohybem směrem k férové ceně předchozího dne. Po pár minutách však došlo k obratu a prodejci prorazili až k ceně 13005. Odtud došlo ke vstupu kupců do trhu. Ti dosáhli přímo předchozí férové ceny 13160. Pokud se podíváte na včerejší analýzu, přesně o této situaci jsme psali. Férová cena zafungovala skvěle jako resistence, která spustila opět prodejní objednávky. Seance byla uzavřena v blízkosti low na ceně 13030. Dokonce i objem a férová cena se přesunuly k nižším cenám zpět do dlouhodobé rovnováhy.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance se obchoduje v okolí hlavní HVN 13050. Jsme tam, kde trh dlouhodobě chce být. Včerejší prodejci ukázali, že se trhu zatím k vyšším cenám moc nechce. Pokud budou dnes prodejci aktivnější, očekáváme snahu o proražení rovnováhy směrem k 12950. Je dost možné, že právě v pásmu 12950 – 13050 dnes zůstaneme. V případě, že by se o aktivitu dnes postarali spíše kupci, stále máme zaznamenanou 13160, i když nyní už by jako silná resistence nemusela působit.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.