Dax 15. 11. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší seance začala býčím pohybem. Býci však nebyli silní dostatečně, aby dosáhli na 13155. K otočení trhu došlo již na 13135. Od tohoto momentu dokázali prodejci držet kupce pod tlakem. Férová cena byla ustálena na hodnotě 13035, kde byla seance také uzavřena.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Start dnešní seance nás připravil o zajímavý scénář. Tím, že jsme otevřeli prodejním gapem pod rozpětím včerejšího dne jsme přišli o možnou spekulaci na proražení včerejšího low. Typ dnešního otevření hraje do karet prodejcům, kteří by se mohli pokusit o dosažení hlavní HVN ceny 12950. Ta by mohla nyní být magnetem pro obchodníky. Aktuálně se nacházíme na hodnotách, kde jsme strávili celý říjen, takže je dost možné, že se opět z vertikálního pohybu posuneme spíše na pohyby do strany. Pokud dnes budou aktivní kupci, myslíme si, že pro ně bude důležité otestování včerejší férové ceny. Tím by také uzavřeli ranní gap. Testování předchozí férové ceny nastává poměrně často.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.