Dax 14. 9. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Včerejší Dax odstartoval poměrně zrádně. Ihned po otevření trh vyrazil dolů směrem k netestovanému VPOCu na ceně 12 442. Short však netrval ani hodinu, kdy do trhu vstoupili kupci. Včerejší den z pohledu teorie aukce nenabídl žádné převratné obchodní myšlenky. Z pohledu statistiky došlo k průrazu high i low předchozího dne, což je velmi neobvyklé.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnešní seance začala na ceně 12 536. Velikost gapu je 14 bodů, pravděpodobnost na uzavření je 89 %.  Poměrně pěkná zóna na long je včerejší LVN zóna kolem ceny 12 517. Pokud by se nám podařilo vstoupit na této ceně, tak jasným cílem je právě včerejší close a včerejší high, které má pravděpodobnost průrazu 71 %. Pokud bychom prorazili včerejší high, tak můžeme směřovat obchody k hlavní HVN, která je na ceně 12 620. Žádné jasné rezistence nám teorie aukce dnes nenabízí. V případě, že by do trhu vstoupili razantně prodejci, tak můžeme očekávat support na včerejším low, protože to je z pohledu teorie aukce silné low. Hlavní target na stranu short je netestovaný VPOC na ceně 12 443.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.