DAX 14. 8. 2015

Průběh včerejší seance ze začátku odpovídal první hypotéze o reakční prodejní aktivitě směrem ke středečnímu VPOCu-11030. V oblasti této ceny jsme očekávali možný vstup kupců, kteří by mohli trh dostat až k testu úterního VPOCu na ceně 11300 (bod 2). Tato hypotéza se uskutečnila pouze z části. Kupce jsme sice našli, ale jejich agresivita vyprchala při snaze testovat středeční vrchol. Následně trh zpomalil  a pohyboval se s mírným klesajícím sklonem až do konce seance.

Včerejší seance neopustila rozpětí středy a nyní otevíráme mimo rozpětí čtvrtka, ale stále v rozpětí středy. Toto nám značí určité zpomalení trhu. Z pohledu teorie aukce můžeme očekávat reakční nákupní aktivitu směrem ke včerejšímu VPOCu na ceně 11095 (bod 1). Pokud do trhu vstoupí agresivní kupci, tak je stále platná hypotéza o uzavření úterního gapu na 11300.  V opačném případě, můžeme očekávat zpomalení. Vhodná zóna pro vstup kupců k uskutečnění reakční nákupní aktivity je intra-denní HVN ze středy na ceně 11 929.

V případě, že kupci do trhu nevstoupí a opustíme středeční rozpětí, lze očekávat postupný pohyb k low swingu na 10670. V případě, že rozpětí neopustíme, lze očekávat rovněž zpomalení.

STAŇTE SE PROFESIONÁLNÍM OBCHODNÍKEM!

 

DAX

DAX

I vy vydělávejte na jinak zdarma nedostupných informacích o zobchodovaných objemech! Denní analýzy dle tržní aukce jen na Získejúčet.cz!

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Slovník pojmů a informace o tržní aukci naleznete zde.

Hodně štěstí při obchodování!

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.