Dax 14. 3. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Prodejci včera neuchopili jejich příležitost. Vlastně se ani moc nedostali ke slovu. Od otevření trhu vstoupili do obchodních pozic spíše nakupující, kteří dokázali pomalým tempem zvýšit cenu Daxu až na 12015. Tuto zónu jistě také znáte, pokud sledujete naše analýzy. Objemový profil ukazuje, že pohyb vzhůru byl kvalitní, avšak nezapomínejme, že onen pohyb “vzhůru” je v rámci střednědobé rovnováhy, takže to vlastně nic moc neznamená. Uzavření trhu bylo přímo na high, což by mohlo nyní mluvit pro kupce. Žádné překvapení nepřišlo ani s otevřením dnešní seance.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Vzhledem k tomu, že se nacházíme téměř uprostřed střednědobé rovnováhy, bude dnes náročnější preferovat kupce či prodejce hned od začátku seance. Cílem pro prodejce by měla být 11970 jako hlavní HVN zóna. Prodejci tedy mají svůj cíl na dosah. Naopak včera se v trhu projevili kupci a podařilo se jim dostat směrem od rovnovážné ceny. Pokud se pokusí o další růst, v cestě by jim mohl stát předchozí VPOC na ceně 12045. Jestliže tato cena nezpůsobí žádné prodeje a návrat k 11970, můžeme očekávat pokus o opuštění aktuální rovnováhy směrem k ceně 12065 a vyšším cenám.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.