Dax 14. 12. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Jako jedni z mála jsme včera ráno informovali o výpadku na burze Eurex. Z tohoto důvodu Dax včerejší seanci neodstartoval tak, jak je tomu zvykem. Jakmile se vše rozeběhlo, dopoledne bylo na Daxu pomalejší. Obchodovali jsme do strany. Nakonec se trh rozjel směrem na jih, kdy prodejní objednávky stlačily cenu Daxu až na cenu 13070. V blízkosti low byla seance také uzavřená.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Dnes jsme otevřeli na cenách včerejšího close. Pouze pár desítek bodů před námi stojí námi zmiňovaná HVN 13050. Tu považujeme za důležitý bod pro prodejce. Jestliže se na tuto cenu dostaneme, budeme očekávat buď odraz, a v takovém případě označíme 13050 za důležitý support, nebo spíše pomalejší pohyb do strany v oblasti rovnováhy okolo 13050. Jestliže dnes budou aktivnější kupci, včera prohráli na plné čáře a měli by se pokusit ztráty dohnat. Cílem by mohlo být dosažení včerejší férové ceny na hladině 13160. Makroekonomický kalendář je dnes poměrně nabitý, a proto bychom doporučovali důkladné nastudování a zvážení dnešní obchodní aktivity. Makrokalendář naleznete zde.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.