DAX 14. 11. 2018

Včerejší den je úkazem, že i když máme statistickou výhodu, na trhu se může stát naprosto cokoliv. Včera nebyla snaha o dosažení nižších cen, předchozí low nebylo proraženo. Nakupující obchodníci od začátku seance vládli trhu, jejich jediná překážka byla cena 11405 jako resistence. Ta dvakrát zabránila rostoucím pohybům, ale potřetí už byla prodejci překonána. High seance bylo vytvořeno na ceně 11487, což je z dlouhodobého pohledu zajímavá s/r úroveň. Ne však jako bod, ale jako pásmo 11470 – 11500.

Důležité oblasti

  • Resistence: 11 500
  • Support: 11 285

Statistiky pro dnešní den

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

Makroekonomické vyhlášení

  • 08:00 German GDP q/q

Hypotézy pro dnešní seanci

Dnes nám toho Statistická aplikace moc nenabízí. Ranní gap byl uzavřen a nacházíme se v oblasti, kde byla seance včera ukončena. Cena 11400 je z dlouhodobého pohledu také velmi zajímavá. Případným kupcům by mohla posloužit jako startovací můstek. Bude důležité si počkat, jak se Dax z této hladiny rozjede. Pokud pojede směrem vzhůru, čeká ho jasná resistence ve formě pásma 11470 – 11500, které v minulosti několikrát pozastavilo aktivitu. Naopak ve směru short příliš překážek nestojí, avšak včerejší den nám jasně řekl, že se prodejcům příliš nechce. Zajímavá věc, co můžeme ze statistiky dnes využít je proražení obou extrému – tedy statistika, že prorazíme v dnešní seanci i low i high včerejšího dne. Tento jev je pravděpodobný pouze z 15 %.

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění

Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.