Dax 14. 11. 2017

Shrnutí předchozího dne a další výhled:

Pravděpodobnost proražení předchozího low byla včera opravdu vysoká, a tak není divu, že tato situace nastala již dopoledne po pár hodinách tržní aktivity. Prodejci byli poměrně agresivní, podařilo se jim dostat na dosah ceny 12950, což je zajímavá HVN oblast. Pár bodů před touto cenou se trh otočil a kupci korigovali téměř celodenní ztráty. Nakonec byla seance uzavřena na ceně 13105. I když se kupcům podařilo téměř smazat ztráty, objem ukazuje, že nižší ceny jsou přitažlivé pro obchodníky.

Výhled na dnešní den a důležité úrovně:

Na Daxu by dnes mohlo být velmi zajímavé dopoledne. V 11h nás totiž čeká ZEW index a řada projevů, například od Draghiho, Yellen nebo Mikea Carneyho. Proto bychom byli dopoledne na Daxu opatrní. Je možné, že do 11 bude trh pomalejší a následně se volatilita zvedne. Pokud budou chtít kupci dohnat včerejšek, měli by se pokusit dostat nad 13155 zpět do předchozí seance. Naopak prodejci mají určitě za cíl 12950. Tato krásná HVN si přímo říká o to, aby na ní byl zobchodován nějaký další zajímavý objem obchodů.

DOKÁŽETE SPLNIT PRAVIDLA A ZÍSKAT KAPITÁL NA FOREX? VYZKOUŠEJTE SI VÝZVU ZDARMA!

DAX 30min graf s denními profily

Proč obchodovat právě Dax prostřednictvím tzv. Contract for Differences? Veškeré výhody i nevýhody naleznete v našem článku na toto téma.

Informace o teorii aukce naleznete zde.

Upozornění
Tento obsah je pouze vlastním názorem autorů Získejúčet.cz. Článek je určen výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční doporučení, obchodní doporučení, analýza investičních příležitostí nebo podobné obecné doporučení týkající se obchodování s investičními nástroji. Obchodování na finančních trzích je vysoce rizikové! Společnost FF Trader s.r.o. neposkytuje žádnou z hlavních či vedlejších investičních služeb vyjmenovaných v Zákoně o podnikání na kapitálovém trhu č. 256/2004 Sb.